1. červen je svátkem dětí, přeji všem dětem k jejich svátku mnoho šťastných dnů plných radosti, smíchu, bezpečí a lásky.

 

Dětské tábory

Nabízejí dětem možnost načerpat nové zážitky, seznámit se s vrstevníky, případně se i něco naučit.

Dětské tábory jsou obvykle určené pro děti od šesti let. Sami zvažte, jestli je vaše ratolest ve věku, kdy dokáže být tak dlouhou dobu odloučená od rodiny, či zda ještě alespoň rok počkáte. Každé dítě je v tomto ohledu individuální. Můžete zkusit alternativu klasických dětských táborů - příměstské tábory. V nich je dítě přes den a večer se vrací domů.

Zaujme-li vás dětský tábor, zjistěte si o něm co nejvíce informací. Nejlepší je, když vám někdo doporučí organizaci, se kterou má osobní zkušenost. Známkou kvality je i ochota hlavního vedoucího sdělovat informace a jeho schopnost poskytnout uspokojující odpovědi na vaše otázky. Sejděte se s ním a klaďte mu otázky týkající se jeho zkušeností ( jde-li o kvalifikovanou osobu pro práci s dětmi ), plánovaného programu dětí, počtu dětí a dospělých na táboře, možnosti návštěvy dítěte, stravy a tekutin, ceny a toho co zahrnuje atd. Samozřejmostí musí být přítomnost kvalifikovaného zdravotníka na táboře. Pro jistotu se na něj zeptejte.

Zaměřte se na výběr dětského tábora podle toho, co vašeho potomka baví. Popovídejte si s ním a zjistěte, na jaký druh tábora by chtěl jet on sám. Rád sportuje či dává přednost intelektuální zábavě ? Má nějakého dominantního koníčka, či pro něj bude lepší tábor nezaměřený na konkrétní aktivitu?

Dítě odjíždějící na tábor by se mělo těšit, ne být otrávené či se dokonce bát. Vyberte takový letní tábor, který mu poskytne smysluplný a zajímavý program a vám jistotu, že je v dobrých rukou.

 

 


Kontakt

Hana Hudičáková
Profesionální chůva
Plzeňská 51, 370 04 České Budějovice
+420 602347976